O mně


Milí přátelé a návštěvníci,

těší mě, že jste zavítali na mé stránky a chcete se o mně dozvědět více. Život každého z nás je lemován mnoha prožitky a zkušenostmi a je na nás, jaký k nim zaujmeme postoj, jak je pro sebe vyhodnotíme. V každé životní situaci se pro nás ukrývá klíč k porozumění vlastního života a "Života" vůbec.

Co bylo a je pro mě důležité? Snažit se být sám sebou, být obyčejný Petr. Na nic si nehrát, umět se smát, radovat z maličkostí, vnímat krásu kolem sebe, milovat přírodu, mít rád lidi.

Zajímám se o život a pochopení jeho smyslu a zákonitostí. A k tomu mi dopomohly i mé "n(emoce)". Od dětství jsem byl totiž často nemocný. Ale čím starší jsem byl a více přebíral odpovědnost za svůj život, tím více odeznívali symptomy, které mne trápily v dětství. Rodičům vděčím za jejich snahu mi pomoci, za jejich hledání a zkoušení různých, nejen lékařských možností.


Postupem času člověk nabýval přesvědčení, že za vším, co nás potkává, co se nám děje, je ukrytý nějaký smysl a řád. Našim úkolem je ho hledat. Každý v sobě totiž nosí tu neutěšenou otázku PROČ? Proč se mi děje to či ono. A jaký to má smysl? A má vůbec nějaký? Já ho pro sebe nalezl v odpovědích, které mi předkládal sám život. Musel jsem se smířit se skutečností, že jeho forma a způsob, jakým mi vrací a předkládá vše k prožití, je velice jednoduchá. "Co člověk zasévá, musí také sklidit."

Vše, co mě v životě potkávalo, mě nakonec vedlo k jedinému...k smíru, k neustálému hledání pokory v sobě a vděčnosti, že smím svůj život žít a vědomě se na něm podílet. Čím větší byl můj zájem o život, tím větší byla i touha pomáhat druhým. Jakýmkoliv způsobem. Toto přání rostlo, formovalo se s přibývajícím věkem až nakonec získalo konkrétní podobu.

Díky celoživotní touze, která mne hnala stále vpřed, jsem se jednoho dne ocitl na místě a v kraji, který je mi dnes domovem. Někam konkrétně jsem měl dojít a teď zde jsem. Po více jak osmi letech života zde v malebných jižních Čechách se naplnila má touha a já mohu konečně započít s tím, co kdysi bylo pouze přání.

Pomáhat lidem umět žít.

© 2021 Umění žít - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!